Zdrowie

Zadbaj o kondycję swoich mięśni

Podczas wysiłku fizycznego każda osoba, której zależy na tym aby jej organizm prawidłowo się regenerował i osiągał coraz to lepsze wyniki powinien rozmyślić prawidłową suplementację prowadzącą do pożądanych efektów. Na rynku dostępnych jest wiele różnych preparatów dzięki, którym są w stanie osiągnąć swój cel. Jednym z najpopularniejszych są rozgałęzione aminokwasy skrótowo nazwane jako BCAA.

Działanie i opis BCAA

BCAA to nic innego jak aminokwasy stanowiące podstawowy budulec dla mięśni każdego człowieka. Jednak BCAA bogate jest w aminokwasy egzogenne(czyli takie, które musi się dostarczyć ze środowiska zewnętrznego). To właśnie takie aminokwasy są nieodzownym elementem dla mięśni bez których ,,ani rusz” w budowaniu sylwetki. Należą do nich leucyna, izoleucyna i walina. Podsumowując BCAA będzie stanowić wygodne i pewne źródło tych elementów.

Dzięki BCAA bardzo zmęczone mięśnie sportowca mogą rosnąć szybciej i lepiej. Dodatkowym aspektem na który warto zwrócić uwagę jest jednoczesna ochrona przed uszkodzeniami. Ciągłe skurcze i rozkurcze mięśni niezbędne w każdym wysiłku mogą być bardziej podatne na zerwania – BCAA pomoże w ich ochronie!

Sprawdź: https://wxnlabs.com/k/aminokwasy/

Kolejną cechą jest redukcja uczucia zmęczenia, która często doskwiera sportowców w codziennym życiu. Może dziać się to za sprawą kortyzolu. Jest to hormon odpowiadający za występowanie stresu w organizmie każdego człowieka. Składowa BCAA – leucyna hamuje jego działanie. Wynikiem tego jest fakt, iż osoby stosujące BCAA są mniej zestresowane, a co za tym idzie bardziej wypoczęte.

Dawkowanie i skutki uboczne

W zależności od płci eksperci ustalili schemat dawkowania opierający się na masie danej osoby. I tak najczęściej jest to 0,5-1,0g na 10 kg masy ciała. Jednak zależy to również od tego jak bardzo dana osoba jest aktywna – jeśli ta aktywność nie jest ogromna można zmniejszyć dawkę. Jeżeli jest natomiast ponad przeciętna – można zwiększyć.

Jeśli chodzi o skutki uboczne to zostało przeprowadzone wiele badań naukowych na tej płaszczyźnie i żadne z nich jednoznacznie nie wskazało na występowanie jakichkolwiek skutków ubocznych tego preparatu. Oznacza to, że jest bardzo bezpieczny, a co za tym idzie chętnie stosowany.

Możliwość komentowania Zadbaj o kondycję swoich mięśni została wyłączona