numery na stoły weselne
Ślub

Wesela, a goście weselni

Przygotowując przyjęcie weselne, musimy bardzo się starać, aby nasi goście byli zadowoleni. Jeśli wszystko po obu stronach jest w porządku – czyli nie ma jakichkolwiek waśni rodzinnych, to jak najbardziej mamy wszystko poukładane. Kiedy natomiast obydwie strony nie bardzo się ze sobą komunikują, wówczas jest trochę więcej do zrobienia.

 

Nie posadzimy przecież wujka Panny Młodej w pobliżu dziadka Pana Młodego, którzy jak to w większości wypadków bywa od wielu lat toczą ze sobą wojnę i nic się nie zapowiada, aby miało się to zmienić. W takim wypadku niestety trzeba dokonywać bardzo poważnych wyborów. Wiadomą sprawą jest, że nie powinno się przeprowadzać aż takiej selekcji, ale nie mamy w niektórych przypadkach innego wyjścia, jeżeli chcemy, aby nasze przyjęcie weselne wypadło pomyślnie. Różne są metody na rozwiązywanie tego typu konfliktów. Można też działać przez zaskoczenie. Przydzielamy miejsca danym osobom, a one chcąc się zachować godnie, chociaż w ten jeden dzień będą starały się zawiesić broń. Nie zawsze jednak musi to nastąpić. Poza tym numery na stoły weselne – nie ciekawie się to prezentuje. To tak, jak byśmy wykupili rodzinie bilety na pociąg i wyznaczali miejsca. Niektórzy sądzą, że tego typu metody się sprawdzają, ale to wszystko jest wedle upodobań.

 

Generalnie się tego typu rozwiązań nie stosuje. Analizując całe zagadnienie, o wiele lepszym rozwiązaniem byłoby zrobienie sobie listy gości i rzeczywiste wyeliminowanie osób, mogących stanowić zagrożenie dla całej uroczystości. Nie brzmi to może najlepiej, ale przecież tę sprawę trzeba rozwiązać bezkonfliktowo ponieważ zależy nam na bezproblemowym przeprowadzeniu naszego przyjęcia weselnego. Kiedy już ten problem będziemy mieli rozwiązany, wówczas nie pozostaje nam nic innego, jak szykować się do ślubu i cieszyć się ze wspólnego, szczęśliwego pożycia.

Możliwość komentowania Wesela, a goście weselni została wyłączona