Nowe technologie

Używane naczepy i przyczepy – informacje

Biznes przewoźniczy jest bardzo specyficzną branżą, w której obecność odpowiedniego rodzaju sprzętu transportowego będzie grała kluczową rolę. Do najważniejszych należą samochody ciężarowe oraz różnego rodzaju przyczepy i naczepy. Ich nowe wersje są jednak bardzo drogie, dlatego też wiele osób słusznie decyduje się na zaglądniecie na rynek wtórny i poszukiwanie naczep przystosowanych do swoich potrzeb w dobrym stanie technicznym. Gdy dobrze się poszuka można znaleźć wiele okazji choćby na sklepie internetowym o nazwie GIELDADBK.

 

Rodzaje naczep drogowych

Do najbardziej popularnych rozwiązań, które nie dość, że są cenione przez przedsiębiorców biznesu transportowego, ale także zleceniodawców należą;

– Standardowe naczepy drogowe – ze względu na swoją uniwersalność znajdują pierwsze miejsce w zestawieniu i każdy szanujący się przedsiębiorca posiada ich kilka w swojej flocie. Należą do nich firanka lub plandeka. Firanka pozwala na niezwykle sprawny i szybki rozładunek towaru w odpowiednim miejscu. Aby ładunek był stabilny i bezpieczny używa się specjalnych pasów bezpieczeństwa, które bardzo dbają o stabilizację. Pozwala ona na załadowanie towaru od odpowiedniego boku, który później zasłaniany jest przez tytułową firankę. Plandeka natomiast, jest funkcjonalnością bardzo zbliżona do firanki, lecz różni się sposobem okrycia – następuje do od góry w stosunku do pozycji przewożonego materiału.

-Naczepy z ruchomą podłogą – specjalistyczne belki umożliwiają samodzielny załadunek towaru, a także jego rozładunek.

-Naczepy do transportu maszyn budowlanych – bardzo wytrzymałe i wyposażone w specjalne mocowania unieruchamiające przewożony sprzęt podczas transportu

– Cysterny – transport cieczy czy różnych gazów jest dzięki nim możliwy. Ich przewóz jest bardzo odpowiedzialny gdyż często transportuje się bardzo delikatne czy łatwopalne substancje jak paliwo.

– Naczepy dla zwierząt – transport zwierząt staje się coraz bardziej popularny dlatego też naczepy również są coraz lepiej dla nich przystosowane. Obecnie wyposaża się je w dobre systemy wentylacji lub ogrzewania aby zapewnić dobre warunki zwierzętom.

Sprawdź także: Samochody dostawcze z Mroźnią – Grupa DBK

Naczepy specjalistyczne – droga do droższych zleceń

Niejednokrotnie zdarzają się w branży tak zwane zlecenia specjalistyczne. Są do nich przyporządkowane specjalnego rodzaju naczepy, które zapewnią odpowiednie i wymagane warunki transportu. Ich utrzymanie i kupno jest bardzo drogie, dlatego wielu korzysta nawet z wynajmu. Przykładem są chłodnie, których agregaty i komory są w stanie utrzymać minusową temperaturę przez cały okres transportu. Używa się ich do leków czy też artykułów spożywczych.

Możliwość komentowania Używane naczepy i przyczepy – informacje została wyłączona