Budownictwo

Podstawowy element każdej szuflady

Każdy wyobraża sobie szufladę w podobny sposób. Jednak niewiele ludzi zastanawia się co jest tak naprawdę kluczowym elementem budowy każdej szuflady. Aby zapewnić jej ruch i możliwość działania koniecznym jest zamontowanie do szuflady dobrej prowadnicy, która zapewni maksymalny komfort użytkowania szuflady i jej pełną sprawność. Jest to element kluczowy, bez którego nie można mówić o dobrze działającej szufladzie. Na rynku dostępnych jest wiele prowadnic meblowych, jednak różnią się one od siebie wieloma szczegółami…

 

Rolkowe prowadnice do szuflad – prostota działania

Popularnym rodzajem prowadnic do szuflad są prowadnice rolkowe. Są one wręcz stworzone do obecności w szufladach lekkich, przechowujących delikatne przedmioty. Jest to związane z charakterystyką ich budowy – bowiem składają się głównie z tworzyw pochodzenia sztucznego, wiec są podatne na różnego rodzaju odkształcenia i zgięcia. Większa masa szuflady i jej wnętrza mogłaby załamać konstrukcję takiej prowadnicy i sprawić, że wygnie się ona, bądź nawet złamie. Jednak jeśli nie dojdzie do takiej sytuacji to będzie to bardzo dobre rozwiązanie do sypialni czy pokojów dla dzieci. Zastosowanie tworzyw sztucznych pozwala na większą dostępność kolorystyczną – w wyniku tego istnieją różne rodzaje kolorystyki prowadnic rolkowych dzięki czemu ich synchronizacja do otoczenia może być o wiele lepsza. Dodatkowo kolejnym ich atutem jest łatwy i prosty montaż – nawet najmniej doświadczona osoba w majsterkowaniu powinna poradzić sobie z zamontowaniem tego rodzaju akcesorium meblowego.

 

Jednak prowadnice meblowe to też duża funkcjonalność, dzięki której stają się one bardzo przyjemne w obsłudze. Do szlagierowych funkcji jakie dostępne są w ofercie prowadnic firmy Furnica należą między innymi push to open czy też pełny wysuw. Push to open pozwala na samoistne otwarcie szuflady za pośrednictwem prowadnicy pod wpływem naciśnięcia powierzchni szuflady. Resztę mechanizm wykona sam i wysunie szufladę poza korpus mebla dzięki czemu nawet z zajętymi rękoma będzie dało się włożyć przedmioty do środka szuflady. Pełny wysuw również ułatwia wkładanie i wyjmowanie przedmiotów z szuflady w nawet najgłębszych jej zakątkach.

 

Podsumowanie

Dobra prowadnica musi być dobrana do osobistych potrzeb każdego klienta, dlatego przed zakupem prowadnicy dopasowanej do swoich potrzeb warto jest przeanalizować co będzie przechowywać się we wnętrzu danej szuflady. Czy to będą lekkie, czy też ciężkie przedmioty.

 

Możliwość komentowania Podstawowy element każdej szuflady została wyłączona