Hobby

Nóż szewski – CraftPoint

Craftpoint jest wysokiej jakości sklepem dostarczającym materiały i narzędzia do obróbki skórnej. Jest to wysokiej jakości miejsce obdarzone bardzo dużym zaufaniem – powstało z pasji do kaletnictwa. Twórcy sami korzystają z narzędzi dostępnych na stronie potwierdzając ich wysoką jakość oraz wytrzymałość. Wiadomym jest, że w rzemiośle bez dobrych narzędzi, które na określonych etapach ułatwiają pracę ani rusz.

Jednym z takich przedmiotów jest nóż szewski z drewnianą rączką. To fantastyczne rozwiązanie dla każdego fana wyrobów skórnych, którzy chcą, aby jego materiały były perfekcyjnie docięte oraz odpowiednio zadbane.

 

Sprawdź: nóż szewski – CraftPoint

 

 

Nóż szewski z drewnianą rączką – charakterystyka

Od podstawy zaczynając – nóż szewski posiada rączkę wykonaną z wysokiej jakości drewna dzięki czemu nie wyślizguje się i nie wypada z rąk. Zapewnia to wysoki komfort użytkowania noża przez co może być bardzo precyzyjnie używany – a precyzja w tworzeniu wyrobów skórnych jest na wagę złota.

Wyżej znajduje się końcówka, która została zbudowana z wysokiej jakości stali nierdzewnej. Dzięki temu nóż wytrzyma lata użytkowania w niezmienionym stanie. Dodatkowo twardość ostrza zbudowanego z tego mocnego materiału jest najwyższej próby – dzięki temu takie zabiegi jak wycinanie skóry mogą zachodzić błyskawicznie. Dobre ostrza są niezwykle ważne w tej branży…

Za pomocą noża szewskiego można również wykonywać ciekawe zabiegi cieniowania skóry – to proces, który mówiąc ogólnie sprawia, że skóra może w odpowiednich miejscach zmniejszać swoją grubość. Jest to bardzo ceniony zabieg, który często wykonuje się na końcach skóry sprawiając, że wygląda w tych miejscach na o wiele lżejszy produkt.

Procesy cieniowania bywają jednak dosyć skomplikowane – łatwo zagrzebać się w skórze i zniszczyć jej powierzchnie, dlatego na początku swojej przygody z cieniowaniem warto robić to bardzo ostrożnie i powoli przyśpieszając proces wraz z nabywaniem doświadczenia.

 

Podsumowanie

Nóż szewski z drewnianą rączką od ręki dostępny jest w sklepie Craftpoint. To obowiązkowy punkt na liście narzędzi każdej osoby pasjonującej się w skóroróbstwie.

Możliwość komentowania Nóż szewski – CraftPoint została wyłączona