Sport

Najważniejsze funkcje biustonoszy sportowych

Biustonosz sportowy zawsze dobieramy na podstawie rozmiaru biustu. Określając poszczególne jego wymiary możemy ustalić, jaką wielkość powinny mieć miseczki stanika oraz jaki powinien być jego obwód. Właściwie dopasowany do ciała biustonosz Under Armour zapewni nam dużo więcej, niż to się zwykle wydaje. Zabezpieczy obie piersi, fantastycznie je podtrzyma i zapobiegnie ich deformacjom, które niestety nierzadko są skutkiem ubocznym ćwiczeń w złym stroju sportowym.

 

Głównym celem biustonoszy sportowych jest podtrzymywanie piersi. Ograniczają one ich ruch, dzięki czemu nawet gdy wykonujemy bardzo intensywne i energiczne treningi (np. polegające na bieganiu lub skakaniu), obie piersi przez cały czas pozostają w tym samym miejscu. Minimalizacja przeciążeń w trakcie wysiłku jest z kolei jednym z efektywniejszych sposobów na zachowanie właściwej kondycji biustu. Jeżeli więc nie chcemy, by nasze piersi wskutek regularnych treningów straciły swoją pierwotną formę i stały się obwisłe, po prostu musimy ćwiczyć w specjalistycznych stanikach sportowych. Te zwykłe nie poradzą sobie aż tak dobrze z amortyzacją drgań.

Musimy również zdawać sobie sprawę z tego, że nasze piersi nie mają mięśni (z tego powodu nie jesteśmy w stanie ich powiększyć lub ujędrnić poprzez żadne ćwiczenia fizyczne). Tworzone są wyłącznie z tkanki tłuszczowej, którą otacza cieniutka warstwa skóry. Jeżeli więc regularnie wystawiamy je na ciężkie próby przy ćwiczeniach w zwykłych biustonoszach, same doprowadzamy do rozciągania się skóry na piersiach. Z czasem coraz bardziej traci ona swoją elastyczność i biust zaczyna opadać, a w skrajnych przypadkach może zostać nawet wyraźnie zdeformowany. Dobry stanik sportowy Under Armour skutecznie nas przed tym wszystkim uchroni. Dzięki niemu piersi zyskają stabilizację, a w konsekwencji występująca na nich skóra nie będzie się rozciągać.

 

Porządny stanik sportowy (https://mmsport.pl/pol_m_ONA_Odziez_Biustonosze-sportowe-3735.html) może kosztować trochę więcej, ale nie przejmujmy się za bardzo jego ceną, a pomyślmy, co dzięki niemu jesteśmy w stanie zyskać.

Możliwość komentowania Najważniejsze funkcje biustonoszy sportowych została wyłączona