Nowe technologie

Na co zwracać uwagę przy wyborze tonera?

Toner zamienny Xerox jest niezbędnym wyposażeniem każdej drukarki tej amerykańskiej firmy. Niewiele osób zdaje sobie z tego sprawę, ale jest tak naprawdę głównym elementem całego procesu drukowania, bez którego nie mógłby on się udać. Co z tego, że posiada się najlepsze auto, skoro nie ma w nim paliwa? Tak samo jest z drukarką i tonerem… Aby wybrać ten odpowiedni dla siebie toner trzeba wiedzieć jakie cechy powinien posiadać.

 

Na co zwracać uwagę przy wyborze tonera?

Dobry toner powinien posiadać szereg cech ułatwiających cały wydruk. Zapewnia on prawidłowe funkcjonowanie drukarki i wysoką jakość wydruku. Przy wyborze własnego tonera powinno zwrócić się uwagę na:

-Kompatybilność; tak naprawdę najważniejsza cecha, która umożliwia zamontowanie tonera w drukarce. Wszystkie modele różnią się od siebie średnicą głowic czy też zabudową dlatego toner musi być bardzo dobrze dopasowany do każdej z nich. Należy na początku sprawdzić numer serii swojej drukarki Xerox, a następnie sprawdzić kompatybilność tonera. W spisie powinny znajdować się numery i modele drukarek z którymi współpracuje.

-Cena; toner zamienny Xerox jest z reguły o ponad połowę tańszy niż jego oryginalna wersja. Dzięki temu zrzesza sobie bardzo dużą ilość fanów. Zwłaszcza osoby, które często korzystają z drukarki myślą o tym jak obciąć koszty. Kupno tonera zamiennego Xerox bardzo redukuje te koszty. Jednak ma to swoje konsekwencje – z reguły zmniejsza się jakość wydruku często tworząc dosłownie blade wydruk czy też obniża się bezpieczeństwo korzystania z tonera. Słabsze materiały potrafią być nieszczelne co w perspektywie czasu może spowodować zalanie drukarki i konieczność wyrzucenia jej w kosz. W dzisiejszych czasach części zamienne są bardzo drogie i niekiedy przeważają cenę nowej drukarki.

-Wydajność; tonery różnią się od siebie wydajnością. Z reguły firmy określają, że statystyczny wydruk dokumentu tekstowego zajmuje ok 5% kartki papieru – na tej podstawie liczona jest opisywana wydajność. Najbardziej podstawowe tonery potrafią charakteryzować się wydajnością od 1000 do nawet 10 000 stron. Wszystko zależy od indywidualnych potrzeb – czy drukarka służy do firmowego wydruku masowego, czy też domowych potrzeb.

 

Podsumowanie

Istnieje wielu zwolenników zakupu tonerów zamiennych Xerox. Nie potrzebują oni perfekcyjnego wydruku, bądź korzystają z starszych sprzętów, które i tak w przyszłości będą musieli wymienić. Dla takich osób zamiennik jest idealny. Jednak jeśli chce się uzyskać perfekcyjną jakość wydruku i maksymalną wydajność to wiele osób skłania się ku zakupowi oryginalnego tonera. Ostateczna decyzja należy do każdego klienta.

Możliwość komentowania Na co zwracać uwagę przy wyborze tonera? została wyłączona