kamienie do whisky
Ślub

Kamienie do whisky – jakie wybrać

W naszym kraju z każdym rokiem  przybywa miłośników whisky. Większość wciąż gustuje i spożywa drinki razem z Colą bądź innymi trunkami. Są również i tacy, co wolą wypić tzw. czyściocha i do whisky dodają odrobinę kostek lodu. Od niedawna jednak można rozróżnić również i trzecią grupę amatorów spożywających ten piękny trunek, jakim niewątpliwie jest whisky. Mianowicie chodzi tutaj o ludzi, którzy używają tylko i wyłącznie specjalne kamienie do whisky. Zapewne zastanawiasz się co to takiego? Otóż kamienie do whisky spełniają podobną do kostek lodu. Jednak występują między nimi pewne różnice.

Jeżeli kiedykolwiek zgłębiałeś temat kostek do lodu, to zapewne wiesz, że mają one tendencję do wchłaniania wszelkich zapachów. Najczęściej można to zaobserwować podczas przechowywania kostek do lodu w naszej zamrażalce, gdzie np. w pobliżu mrożonych warzyw lub owoców, kostki lodu potrafią zupełnie wchłonąć ich zapach. Podobnie sprawa ma się z takimi kostkami w naszym whisky. Pijąc nawet najlepszego rodzaju whisky, ale dodając tam kostki lodu, to już zupełnie nie będzie tak samo dobre whisky, jak prosto z beczki.

W tym właśnie momencie do gry wchodzą kamienie do whisky. Z reguły są one wykonane ze specjalnie przystosowanego do takiego zastosowania materiału, jakim jest steatyt. Sprawia on, że kostki, a więc te kamienie z niego wykonane, są w stanie przetrzymywać oraz magazynować temperaturę przez bardzo długi czas. Oprócz tego mają jeszcze jedną, bardzo ważną zaletę. Nie wchłaniają zapachów oraz innych czynników ze swojego otoczenia. Sprawia to, że whisky w połączeniu z takimi kamieniami jest w pełni przystosowane do picia dla największych koneserów. Wyobraź sobie, że pijesz schłodzoną, ulubioną whisky i to kompletnie bez żadnego rozcieńczania. Brzmi świetne, prawda?

Oprócz tego, kamienie do whisky świetnie się prezentują. Na pewno urozmaicą oraz wzbogacą różnego rodzaju imprezy oraz spotkania ze znajomymi. Będą również świetnym upominkiem, jeżeli wybieracie się na urodziny bądź inną uroczystość do prawdziwego konesera whisky!

Możliwość komentowania Kamienie do whisky – jakie wybrać została wyłączona