Jak zarabiać na blogu
Nowe technologie

Jak zarabiać na blogu?

Założenie bloga jest banalnie proste. Postawienie własnej strony nie wymaga specjalistycznych umiejętności i nie zabiera wiele czasu. Jednak samo stworzenie bloga nie przynosi jeszcze żadnych korzyści. Najpierw trzeba się postarać o czytelników, a wtedy można zacząć myśleć o zarabianiu. Warto jednak już na początku zastanowić się, jak chcemy monetyzować naszą działalność w internecie. Jak i na czym można zarabiać na blogu?

Sprawdź: Sklep na woocommerce – WolfBrothers

Sprzedaż własnych produktów

Coraz więcej blogerów wypuszcza własne produkty, które bardzo dobrze się sprzedają. Grupa zaufanych odbiorców ma na to duży wpływ. Jeśli jednak mamy powracających czytelników, jak zacząć sprzedawać im własne produkty? Najprostszym sposobem jest postawienie sklepu na witrynie WordPress, z której korzysta spora część profesjonalnych blogerów. Sklep na wordpress otwiera się bardzo łatwo z pomocą specjalnej wtyczki woocommerce. Dzięki niej możemy łatwo podpiąć sklep do naszego bloga, co pozwoli czytelnikom sprawnie do niego trafić. Własny sklep na woocommerce jest dobrym początkiem w budowaniu własnego internetowego imperium.

Współprace i programy partnerskie

Otworzenie własnego sklepu może być zbyt przytłaczające dla początkujących blogerów. Na szczęście to nie jedyny sposób na to, by nasz blog przynosił zyski. Można zdecydować się na współpracę z rożnymi markami, które pasują do tematyki naszej strony. Takie współprace mogą być bardzo opłacalne, a zysk jaki przynoszą rośnie wraz ze wzrostem naszych czytelników. Im więcej wejść na stronę tym więcej warta jest reklama. Promocja marki w internecie zwykle opiera się na tworzeniu artykułów sponsorowanych czy promocji produktu w naszych social mediach. Można również dołączyć o programów partnerskich, które dają możliwość umieszczania baneru z reklamą na naszej stronie. W ramach programu partnerskiego można również tworzyć artykuły sponsorowane odnoście marek, z którymi współpracuję dany program. To bardzo dobre sposoby, które sprawią, że nasz blog zacznie przynosić niemałe zyski.

Zarabianie na blogu stało się w ostatnich latach bardzo popularne. Wiele blogerów nie ukrywa, że zarabia na współpracach duże pieniądze. To bardzo opłacalne rozwiązanie. Jeszcze większe zyski może przynieść sprzedaż własnych produktów, jeśli mamy zbudowaną mocną, regularnie powracającą społeczność. Własny sklep na wordpressie otwiera nam wiele drzwi do zarabiania na naszym blogu.

Możliwość komentowania Jak zarabiać na blogu? została wyłączona