Hobby

JAK WYBRAĆ NÓŻ SURVIVALOWY?

Coraz popularniejsze stają się aktywne formy spędzania czasu wolnego, wśród natury na przykład w lesie.

Survival – co to jest?

Wypowiadając słowo survival, przed oczami najczęściej pojawia się dżungla, niebezpieczne zwierzęta lub bezludna wyspa. Jest to sztuka przetrwania w ciężkich warunkach. W czasie swojej przygody z survivalem, warto zadbać o dobry asortyment. Jednym z takich rzeczy jest nóż.  Niewątpliwe noże survivalowe są najważniejszym elementem potrzebnym do przetrwania.

Jak wybrać nóż survivalowy?

Obecnie rynek zalewa nas przeróżnym asortymentem w którym można zgubić się jak w dżungli. Przeczytaj poniższy tekst, by dowiedzieć się na co zwrócić uwagę przed zakupem.

Zobacz: noże survivalowe – forestknives.pl

Dostosuj do potrzeb

Zastanów się w jakich warunkach będziesz używać noża najczęściej. Preferujesz wyprawy dzikie, a może rodzinne, górskie wycieczki? Każdy ma inne potrzeby i przed zakupem przenalizuj je, by dowiedzieć się czego tak naprawdę potrzebujesz. Każdy użytkownik będzie miał inne zastosowanie tego samego asortymentu. Jeśli jesteś początkującym survivalowcem, warto zaopatrzyć się w nóż uniwersalny, który może nadać się do wszystkiego.

Jakość.

Zwróć uwagę na jakość wykonania noża. Warto by był on wykonany z wysokiej jakości produktów, co wpłynie na jego funkcjonalność i niezawodność. Nóż ma posłużyć nam bardzo długo, więc warto wybrać pewne narzędzie.

Masa i rozmiar.

Zadbaj o wygodę, nie zawsze większy i cięższy nóż okaże się najlepszą opcją. Noże składana są wygodniejsze w użytkowaniu, dodatkowo nie wymagają pochwy, można je umieścić bezpiecznie w kieszeni. Przy tym typie noży warto zwrócić uwagę na blokadę, która chroni przed przypadkowym złożeniem i otwarciem się noża. Jednak ich wytrzymałość może być dużo mniejsza niż noże ze stałą głownią.

Możliwość komentowania JAK WYBRAĆ NÓŻ SURVIVALOWY? została wyłączona