Budownictwo

Funkcje taśmy izolacyjnej

Taśma lokalizacyjna z wkładką metalową cieszy się w ostatnich latach naprawdę dużą popularnością. Jest ona też potocznie określana jako taśma lokalizacyjna. Jej konstrukcja oparta jest na tym, że w środku znajduje się specjalna metalowa wkładka, która jest lokalizacyjnym czynnikiem.

 

Należy pamiętać, żeby kupować taśmy jedynie w sprawdzonych i renomowanych sklepach, które cieszą się dobrą opinią i od wielu lat działają na rynku. Taśmę kładzie się oczywiście pod ziemią ale nad rurociągiem. Należy pamiętać o zachowaniu odpowiedniej przestrzeni, która powinna wynosić przynajmniej 30 cm. Kolor niebieski taśmy służy zazwyczaj do oznaczania sieci wodociągowych, ale czasami może być to również kolor niebiesko-biały. Barwy ciemnozielone zarezerwowane są dla kanalizacji. Ważne jest, żeby taśma lokalizacyjna została zamontowana przez doświadczonych fachowców, którzy nie uszkodzą rurociągu.

Zobacz: Taśma ostrzegawcza PTS Rabka

Niezbędne jest zachowanie 30 cm od górnej ściany wodociągu. Taśma pełni funkcję ostrzegawczą, jeżeli rurociąg zostanie odkryty przez niepożądaną osobę. Ważną rolę odgrywają także wbudowane metalowe wkładki, dzięki którym informacje trawiają od razu do ręcznego lokalizatora. To jednak nie wszystko, ponieważ dane dostarczane są także do słupka oznaczeniowo-pomiarowego, określanego również skrótem SOP. W słupkach znajduje się wbudowany aparat badawczy, który jest niezwykle preccyzyjny i robi bardzo dokładne pomiary.

Możliwość komentowania Funkcje taśmy izolacyjnej została wyłączona