Budownictwo

Element frontowy każdej szafki

Mowa tutaj o niczym innym jak uchwytach meblowych stanowiących nieodzowny element każdej kuchni, ale też innych pomieszczeń domowych. Pierwsze na co zwraca uwagę każda osoba otwierająca szafkę jest uchwyt. Warto, aby nie tylko był funkcjonalny, wygodny ale też prezentował się należycie. Stanowi on niepodważalny wpływ na odczucia estetyczne pokoju w którym się znajduje. Niejako witamy się z tym elementem za każdym razem, gdy chcemy wyciągnąć cos z głębi szuflad, szaf czy szafek – przed wyborem odpowiedniego trzeba zastanowić się w jaki sposób to powitanie ma wyglądać. Może ono oddawać klimat panujący w pomieszczeniu czy też duszę gospodarza.

Uchwyt czy gałka?

Nie jest możliwym jednoznaczna odpowiedź na to pytanie. Jak to mówią jeden rabin powie tak, inny powie nie – jest to ściśle powiązane z odbiorcą. Jednak zdecydowanie zależy to od charakteru danego mebla – to jaki ma kształt i wygląd będzie stanowić podstawę do podjęcia właściwej decyzji. Często, gdy w domu występują małe dzieci wybiera się gałki, rzadziej łukowe relingi. Jest to związane przede wszystkim z bezpieczeństwem. Finalnie, każda decyzja będzie odpowiednia, jeżeli tylko stosunek ceny do jakości będzie adekwatny. Wszystko zależy od subiektywnego gustu.

Funkcjonalność

Na pierwszy rzut oka klasyczny element, niewymyślny, prosty też może zostać udoskonalony. Wprowadzenie systemu pchnięcia do otwarcia wprowadziło powiew świeżości. Wystarczy jeden ruch nadgarstkiem, łokciem czy nawet stopą i szafka może sama się otworzyć. Idealne rozwiązanie dla ludzi ciągle mających zajęte ręce. Wygoda ponad wszystko!

Szeroki wybór uchwytów meblowych w Furnica

Periodyzacja sztuki

Wygląd uchwytu może wprowadzić wiele do klimatu pomieszczenia w którym się znajduje. W sytuacji, gdy chcemy uzyskać nowoczesny styl pomieszczenia warto skupić uwagę na lśniących bądź matowych aluminiowych uchwytach. Swoje miejsce w tej koncepcji też zajmą uchwyty niklowane bądź zbudowane z stali nierdzewnej. W razie chęci uzyskania bardziej starodawnego efektu, można użyć gałek i elementów z mosiądzu, które mimo że były używane głownie lata temu nie straciły na wartości. Klasyczne gałki zaś mogą być odpowiednikiem pośrednim stanowiącym równowagę pomiędzy sferą ,,vintage” a nowoczesną.

Możliwość komentowania Element frontowy każdej szafki została wyłączona