Budownictwo

Dobrze dobrana szuflada dla każdego pomieszczenia

Szuflady cechują się tym, że są głównym elementem jaki można znaleźć w każdym pokoju. Niezależnie od jego przeznaczenia szuflady znajdują się zarówno w kuchni jak i łazience czy sypialni. Przechowują one głównie mniejsze przedmioty, które chce się chronić bądź zaleźć dla nich miejsce, w którym będą czekać w gotowości na użycie. Jednak sama szuflada będzie działać tylko i wyłącznie w towarzystwie swojego pomocnika – prowadnicy meblowej. To właśnie ona napędza całą szufladę do ruchu dzięki czemu można wkładać i wyciągać różne przedmioty. Na rynku można znaleźć różne ciekawe rodzaje prowadnic meblowych dopasowane do osobistych potrzeb klienta.

 

Prowadnica z dolnym montażem – niewidzialna i funkcjonalna..

Prowadnica z dolnym montażem spełnia wszystkie wymagania jakie spełnia klasyczna prowadnica – to znaczy wykonuje te same funkcje tak samo dobrze. Jednak posiada ona sporą różnice w umiejscowieniu jej na obudowie szuflady. Klasyczne prowadnice występują z boków szuflady, natomiast omawiana prowadnica znajduje się od jej spodu. Dzięki takiemu zastosowaniu pozostaje niewidoczna dla innych użytkowników. Może mieć to bardzo duże znaczenie w przypadku pomieszczeń bardzo skrupulatnie zaprojektowanych, w których liczy się każdy mały detal. W takim wypadku prowadnica dolnego montażu będzie idealna – nie rzuca się w oczy i aby ją zobaczyć trzeba schylić się pod powierzchnię szuflady. Dzięki temu harmonia pomieszczenia zostanie zachowana w pełnej okazałości. Bok szuflady będzie komponował się z otoczeniem i nie zostanie zmieniony poprzez obecność prowadnicy.

Jednak obecność dolnego montażu to nie jedyny ciekawy element jaki można znaleźć w prowadnicach meblowych firmy Furnica. Kolejnym przykładem może być mechanizm push to open. Jest to bardzo ciekawe rozwiązanie, które diametralnie zmienia funkcjonowanie szuflad. Można dosłownie zapomnieć o istnieniu uchwytów! Jest to spowodowane tym, że aby otworzyć szufladę wystarczy tylko nacisnąć na powierzchnie szuflady, a prowadnica resztę wykona w pełni samodzielnie. Sama otworzy się w kierunku danej osoby i ukaże swoje wnętrze. Jest to bardzo wygodne, gdyż może być otwierana nawet bez udziału rąk!

 

Podsumowanie

Prowadnica meblowa z dolnym montażem firmy Furnica będzie najlepszym rozwiązaniem dla jednolitych kolorystycznie i materiałowo pomieszczeń. Ich elementy muszą współgrać w każdym calu i zastosowanie takiej klasycznej prowadnicy mogłoby zniszczyć cały efekt. Jeśli projektuje się takie pomieszczenia warto wziąć pod uwagę prowadnice dolnego montażu.

 

Możliwość komentowania Dobrze dobrana szuflada dla każdego pomieszczenia została wyłączona