Nieruchomości

Dlaczego warto inwestować w nieruchomości komercyjne?

Zdecydowanej większości osób wydaje się, że inwestowanie w nieruchomości polega na zakupie mieszkania lub domu, odrestaurowaniu, a następnie sprzedaniu w wyższej cenie. Nie wszyscy jednak mają świadomość, że do najbardziej dochodowych przedsięwzięć zaliczane są inwestycje w nieruchomości komercyjne. Jakie są największe atuty takiego rozwiązania?

Czym dokładnie są nieruchomości komercyjne?

Ludzie przeważnie kojarzą nieruchomości komercyjne z powierzchniami restauracyjnymi, sklepowymi czy biurowymi. Warto mieć świadomość, że inwestorzy, których celem jest ulokowanie pieniędzy w tego rodzaju nieruchomościach, nie muszą decydować się tylko i wyłącznie na wspomniane powierzchnie z usługowym przeznaczeniem. Kiedy można zatem mówić o nieruchomościach o charakterze komercyjnym?

Należy do nich zaliczyć przede wszystkim: budynki przemysłowe, powierzchnie sklepowe, hale produkcyjne, pawilony handlowe, budynki magazynowe czy biurowce.

Oznacza to tym samym, że obecnie dostępnych jest na rynku bardzo dużo możliwości dla inwestorów jeżeli chodzi o inwestowanie środków w nieruchomości komercyjne. Przedsiębiorcy mogą nawet decydować się tylko i wyłącznie na nieruchomości o zbliżonym przeznaczeniu do profilu ich działalności gospodarczej. W ten sposób możliwe jest zdecydowanie prostsze nadzorowanie.

Jakie są największe atuty z inwestowania w nieruchomości komercyjne?

Inwestycja w nieruchomości komercyjne powinna być przede wszystkim właściwie zaplanowana. Koniecznie jest również przemyślenie ewentualnej transakcji pod względem opłacalności zwrotu. Zalety z inwestycji mogą być zdecydowanie większe, niż mogłoby się wydawać.

Atutem jest przede wszystkim skuteczność jeżeli chodzi o ściąganie ewentualnych należności od najemców. Jest to podstawowy czynnik, który będzie odróżniał nieruchomości mieszkalne od komercyjnych. W pierwszym wspomnianym przypadku jak wiadomo najemca jest chroniony prawem.

Inwestor może także liczyć na zdecydowanie wyższą stopę zwrotu w porównaniu do bardzo nisko oprocentowanych lokat bankowych. Bardzo często wymienianą zaletą omawianego rozwiązania jest pasywny przychód z wynajmu.

Znacznie prostszym zadaniem jest otrzymanie kredytu inwestycyjnego niż hipotecznego. Najemca ma także dużo większą współodpowiedzialność za stan techniczny czy estetyczny danego lokalu. Nieruchomości komercyjne przeważnie wykorzystywane są przez przedsiębiorców jako siedziby firmy.

Możliwość komentowania Dlaczego warto inwestować w nieruchomości komercyjne? została wyłączona