Nieruchomości

Cicha i funkcjonalna prowadnica meblowa

Prowadnice meblowe to akcesorium, które w komplecie z obudową szuflady sprawia, że może się ona wsuwać i wysuwać. Jednak taki proces, jeżeli zostanie wykonany niedokładnie, nie mówiąc już o użyciu zbyt dużej siły to może mieć on przykre konsekwencje związane z sporym nieprzyjemnym, unoszącym się dźwiękiem. Dźwięk ten może nawet decydować o pełnym komforcie korzystania z danego mieszkania. Jest to związane z faktem, że w momencie wynajmowania mieszkania w otoczeniu znajdują się ludzie, którzy mogą sobie życzyć spokoju o różnego rodzaju porach dnia. Dlatego firma Furnica stworzyła prowadnice meblowe z funkcją cichego domyku, która zrewolucjonizowała rynek meblowy.

 

Mechanizm cichego domyku – jak to się dzieje

Nieprzyjemny dźwięk może zostać zniwelowany praktycznie do zera – w momencie zbyt silnego zamknięcia szuflady może ona uderzyć w obudowę meblową znajdującą się wewnątrz obudowy – stąd powstaje właśnie ten dźwięk. Jednak cichy domyk posiada zadanie powolnego zamknięcia szuflady we wnętrzu obudowy niezależnie od siły włożone w zamknięcie szafki. Jest to bardzo przydatne w miejscach w których dużo się dzieje takich jak łazienki czy też kuchnie. Dzięki temu spokój wszystkich mieszkańców danego domu może zostać w stanie nienaruszonym.

Jednak nie tylko ta funkcja została dodana do prowadnic meblowych firmy Furnica. Zaliczyć tu także można ciekawe rozwiązania stylistyczne takie jak dolny montaż prowadnicy. Idealnie sprawdza się on w bardzo dobrze wystylizowanych mieszkaniach, w których projektanci i mieszkańcy zwracają uwagę na nienaganną perfekcję. Wtedy wystające srebrne prowadnice z odsuwających się szuflad mogą niestety zniszczyć cały efekt i pracę jaka została włożona w dane pomieszczenie. Dlatego w takim przypadku prowadnice z dolnym montażem, który będzie niewidoczny dla wszystkich przebywających w danym pokoju może być strzałem w dziesiątkę!

Sprawdź: Prowadnice meblowe z cichym domykiem

Podsumowanie

Dobra prowadnica meblowa to taka, która oprócz spełniania podstawowej sobie funkcji jaką jest otwieranie i zamykanie szafki powinna jest posiadać kilka ciekawych funkcji, które dodatkowo ułatwią proces korzystania z szuflady, który doceni nie tylko użytkownik, ale także osoby znajdujące się wokół niego. Wisienką na torcie jest sam montaż prowadnicy firmy Furnica dopasowanej do danych potrzeb. Z reguły jest to dosyć prosta czynność, która po zastosowaniu stosunkowo wprawnej ręki i cierpliwości może zostać wykonana już zupełnie samodzielnie.

Komfort, wygoda i funkcjonalność – to właśnie cechy opisujące prowadnice meblowe firmy Furnica.

Możliwość komentowania Cicha i funkcjonalna prowadnica meblowa została wyłączona